VÝSLEDKY 2. ÚSTECKÉ
KOLOBĚŽKY

1998

24 hodinový závod se konal ve dnech 13-14. června 1998 opět v parku Severní terasy v Ústí nad Labem za podstatně lepšího počasí než loni a s mnohem kvalitnější a vyrovnanější účastí.

Po nepříliš pěkných vyhlídkách dle předpovědí renomovaných meteorologů jsme (píšu toto za všechny pořadatele i mé spolubojovníky) se všichni postupně sešly v sobotu dopoledne na snad již tradičním místě abychom pokořily jiná mužstva, počasí, nepřející posměváčky, ale hlavně sami sebe a dokázali ze sebe během 24 hodin vymačkat co se dá. Ke startu tedy nastoupilo 7 na vše připravených družstev (včetně několika pořadatelů).

Závod se konal na trati o délce 1390 m za asistence místních obyvatel a občasné přítomnosti Městské POLICIE.

DEPO závodních strojů, plátěné HOTELY, RESTAURAČNÍ zařízení, MASÁŽNÍ SALÓNY aj. byly vybudovány na severní straně u “závodní dráhy”. Závod byl počítán na matematickém stroji zn. PC a na programu f. MANIKIN Data corp. (Petr Mužíček) a za obsluhy autora programu as několika dalších lidí (i rodinných příslušníků pořadatelů). Letos si autor programu naší čtyřiadvacítku opravdu vychutnal a klobouk dolů před jeho výdrží, když většinu času závodu strávil obsluhou výpočetní techniky.

Jakoby se letos počasí chtělo všem vytrvalcům odvděčit a vyloženě závodníkům přálo. Myslím, že prostě bylo tak akorát. Závod samotný probíhal vcelku bez komplikací. Jen některým posádkám selhávali více či méně stroje.

Družstvo DOJEDEME mělo vysloveně smůlu. Na poslední chvíli se jim podařilo vypůjčit si závodní stroj, který již měl za sebou několik pěkných utkání na okruhu v SOSNOVÉ u České Lípy.
Po dobře rozjetém závodě, kdy družstvo kroužilo bezpečně na třetím místě, si koloběžka – stařeček řekla dost a team ztratil mnoho času opravou svého závodního stroje. Tato ztráta jim už neumožnila vrátit se na předpokládané třetí místo i když se velmi snažily.

Závodníky potkávaly jen drobné nehody, nejhorší z nich – silniční lišej a neskutečná únava.

Přes zajímavě vyplněné hlasovací lístky ankety MISS (na některých lístcích byly voleni členové čistě mužských teamů) se podařilo zvolit nejkrásnější závodnici – členku BTV Děčín – MIRKU
STÍNILOVOU. Letos se bohužel dívky neodvažovali tolik využít rafinovaností jim daných k získání co největší přízně a tak jsme si my porotci – mužská část zúčastněných ani nenamastila pořádně oko. Jóóóóó to loni……..

Po závěrečném vyhodnocení jsme se rozešli s přáním shledání v dalším ročníku, který by měli podpořit tentokrát i zajímavý sponzoři zajímavými cenami.

Účastnící se osádky:

Team

– a jeho hrdinové

Jeli minule?

 ZERO Černá Zdena, Kuthan Pavel, Švajer Boris, Thiele Pavel, Válka Vojta, Zůzová Martina č.66
 BTV Děčín Bárta Jiří, Bednaříkovi Kamil a Radek, Stehlík Vladimír, Stínilovi Dušan a Mirka (Liška), Tuček Jaroslav č. 6
 ČESKÁ ŠESTKA Horká Iva, Janeček Martin, Jareš Daniel, Lábler Radek, Limr Tomáš, Kašová Kristýna NE
 DOJEDEME Jelínek Roman, Kubík Petr, Lacina Jan, Lindr Standa, Stanko Nikola, Vysoký Zdeněk NE
 KOLO Svárov Bastl Ctirad, Duškovi Jan a Miloš, Klášterský Honza, Musílek Petr, Veselý Jiří NE
 ČAJDA Bečvářová Lída, Dvořák Tomáš, Holubcová Martina, Kava Milan, Kocich Igor, Kűhnel Pavel č. 13
 Kuželkáři KOVO Děčín Flígl Zbyněk, Kaloušek Vašek, Řezníček Fanda, Švarc Martin, Tichý Petr NE

Konečné výsledky:

Poř.

Start.
č.

Název Teamu

Počet
kol

km

1

10

KOLO Svárov

362

503,18

2

1

BTV Děčín

354

492,06

3

13

ČAJDA

307

426,73

4

8

DOJEDEME

284

394,76

5

6

ČESKÁ ŠESTKA

218

303,02

6

66

KUŽELKÁŘI KOVO Děčín

210

291,9

6

0

ZERO

192

266,88

Nejrychlejší kolo zajel překvapivě ve 353 kole závodník teamu BTV Děčín (tedy opět na konci závodu) Dušan Stínil – v čase 2:50 min, tj. s průměrnou rychlostí 29,44 km/h.

Kategorie: 1998

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 − 1 =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..